Švýcarsko - Česko, Karel Brückner - Karel Brückner sleduje utkání se Švýcarskem. | foto: Reuters

Dobrá práce, řekl kouč Brückner po výhře nad Švýcary

• 298
Basilej - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Na tiskovou konferenci dorazil v tmavém obleku, viditelně s úlevou. "Dobře vykonaná práce," řekl kouč českých fotbalistů Karel Brückner po zahajovacím zápase na mistrovství Evropy. Česko zdolalo Švýcarsko 1:0.

"O pocitech obvykle nemluvím, ale odvedli jsme dobrou práci, Vyhráli jsme, úspěšně jsme vstoupili do mistrovství Evropy. Je to hodně pozitivní pro další vývoj ve skupině," řekl Brückner.

Jak byste hodnotil výkon vašeho mužstva?
Nebyl to náš nejlepší výkon, ale půjdeme nahoru.

Zápas rozhodl střídající Svěrkoš. Byl to od vás překvapivý tah, když jste ho tam poslal místo Kollera.
Ke konci utkání je na hřišti víc prostoru, proto je to lepší pro rychlejší hráče. My jsme se nedokázali prosazovat přes Kollera, tak jsme tam poslali jiného hráče. A to se nám celkem povedlo.

Kdy vás napadlo, že Svěrkoše na hřiště pošlete?
To není nějaký nápad shůry. Hru musíte číst od desáté, patnácté minuty. To tam vidíte, je to normální koučing. A na jeho základě reaguju. Prostě standardní postup.

Ve druhém poločase jste byli pod tlakem. Byl záměr hrát hodně zataženě, nebo to vyplynulo ze hry?
Když domácí tým v hektickém zápase prohrává, tak málokterý nebude hrát nátlakovou hru. Nemyslím si, že jsme měli špatně zataženou obranu, ta byla výborná. Hluboký blok byl vynikající. Ale pak dál dopředu, to bylo špatně. Nemuseli jsme se tak často  spokojovat s odkopem.

První zápas se vám podařilo vyhrát? Myslíte si, že jste teď favoritem skupiny?
To si tvrdit netroufám..

Dovedete si představit, že byste šel do zápasu jako váš protějšek Kuhn, který má ženu v nemocnici?
Je mi to velice líto, co se jeho paní stalo. Ale o tom by se tady hovořit nemělo. Je to hodně neetické.