Švýcarští fotbalisté oslavují gól v přípravném utkání proti Slovensku. | foto: Reuters

Švýcaři porazili v přípravě Slovensko, Turci nestačili na Uruguay

• 15
Fotbalisté Turecka podlehli v přípravném utkání Uruguayi 2:3. Poslední soupeř české reprezentace v základní skupině mistrovství Evropy v nedělním utkání v Bochumi dvakrát vedl, ale soupeř vždy dokázal vyrovnat a nakonec vyhrál. Švýcarsko, další český soupeř, si už v sobotu poradilo se Slovenskem.

Po čtyřech porážkách za sebou si reprezentanti alpské země vylepšili sebevědomí, které bylo pošramoceno také řadou zranění v posledních dnech. Švýcary čeká ještě poslední příprava příští týden proti Lichtenštějnsku.

Nezaváhalo ani Chorvatsko, které si do Rijeky pozvalo Moldavce. O jediný gól utkání se postaral po půlhodině hry Niko Kovač.

Na obhájce titulu mistrů Evropy Řeky si vyšlápli Maďaři, kteří v Budapešti vyhráli 3:2. Hosté si po osmi výhrách v mezistátních zápasech za sebou připsali první prohru, přestože po prvním poločase vedli zásluhou přesné
trefy frankfurtského kanonýra Amanatidise.

Domácí, kteří na velkém turnaji hráli naposledy před 22 lety, ale během čtvrthodiny otočili výsledek po gólech Dzsudzsáka, Juhásze a Vadócze.

Nizozemští fotbalisté si posílili před blížícím se mistrovstvím Evropy sebevědomí jednoznačnou výhrou nad Ukrajinou 3:0. V Rotterdamu otevřel skóre liverpoolský střelec Kuijt, ještě do poločasu zvýšil Huntelaar. V 63. minutě zpečetil výhru favorita další hráč Liverpoolu Babel. Nizozemcům ještě chyběl brankář Edwin van der Sar, jenž ve středu vychytal Manchesteru vítězství v Lize mistrů.

Turecko prohrálo 2:3 s Uruquayí. Poslední soupeř české reprezentace v základní skupině mistrovství Evropy v nedělním utkání v Bochumi dvakrát vedl díky brankám Turana a kanonýra Nihata, ale soupeř vždy vyrovnal zásluhou útočníka Suáreze z Ajaxu Amsterdam. Vítězný gól dal pět minut před koncem Rodriguez, jenž proměnil stejně jako předtím Suárez penaltu.

Po dvouměsíční pauze zaviněné zraněním se v tureckém dresu představil Hamit Altintop z Bayernu Mnichov. Odehrál první poločas a přihrál na první gól, který dal Turan hlavou. Hvězda španělského Villarrealu Nihat se trefil z trestného kopu.

Turecký tým, který na úvod přípravy zdolal Slovensko 1:0, sehraje další zápas ve čtvrtek v Duisburgu proti Finsku.