Zalekli jsme se, litoval střelec Střihavka

• 19
Praha - První soutěžní zápas za Slavii a hned dal gól. Trápil obranu výborného anglického mužstva, přesto slávistický útočník David Střihavka po utkání s Tottenhamem Hotspur mluvil smutným hlasem. "Prohospodařili jsme první půli. S druhou už jsem spokojený, ale nestačilo to," řekl po porážce 1:2 v úvodním utkání 3. kola Poháru UEFA.

Prohlédněte si pozápasové rozhovory ve videoreportáži

Slavia začala špatně, soupeři vůbec nestačila a po půlhodině prohrávala 0:2. Zlepšení po přestávce a snížení málem dovedla k senzaci.

Co se Slavií v první půli bylo?
Zalekli jsme, to zápas rozhodlo. Kdybychom hráli jako ve druhé půli, kdy jsme se nebáli a hráli jsme s velkým  nasazením, tak to mohlo dopadnout jinak. Ale musíme pogratulovat soupeři, bylo vidět, že to je prvotřídní mužstvo. Zaslouženě vyhráli.

Proč byla první půle z vaší strany tak špatná?
Oni jsou rozehraní, my jsme po přípravě. Byl to náš první ostrý zápas, začali jsme moc zataženě a pak to takhle dopadlo.

Potom jste se zlepšili, vy jste dal dost kuriózní gól. Jak vypadal váš souboj s brankářem Radkem Černým?
Dohrával jsem to. Letěl dlouhý centr na zadní tyč, věděl jsem, že to Radek může vyrazit za sebe a šel jsem do toho. Ale vypadlo mu to, míč se dostal před něj a já to zblízka dorazil.

Dal jste někdy gól snadněji?
Ale jo, dal. Tady šlo o to, abych ten souboj dohrál, nevykašlal se na to.

Kde se pak ve vás vzala ta síla k hernímu obratu?
Myslím si, že nám hodně pomohla hned první akce druhé půle, jak hlavičkoval Milan Ivana. Zjistili jsme, že se s nimi hrát dá. Vytvořili jsme se pár možností, měli brejky a nakonec mohli vyrovnat. Škoda břevna, které trefil Erich Brabec chvíli před koncem.

Jaká je podle vás naděje na postup?
Bude to tam strašně těžké, musíme dát dva góly. Každopádně musíme hrát jako dneska ve druhé půli, sebevědomě a nebát se. A pak uvidíme, jak to půjde.

Slávisté David Střihavka (vlevo) a Martin Vaniak po zápase s Tottenhamem.