Výsledek je krutý, povzdechl si Jarolím

• 142
Praha - Tři porážky, dvě remíza, jediná výhra, to je slávistická bilance v Lize mistrů. V posledním zápase mužstvo doma podlehlo Seville 0:3. "Ale z celkového pohledu můžeme být spokojeni. Povedlo se nám postoupit do Poháru UEFA, Arsenal a Sevilla byly velkými favority," řekl slávistický kouč Karel Jarolím.

Mrzí vás, že jste soutěž zakončili vysokou domácí porážkou?
Mě hlavní mrzí, že jsme nemohli nastoupit v plné síle. Měli jsme opravdu velké problémy se sestavou.

Přesto jste první poločas proti Seville zvládli výborně.
Měli jsme tam dokonce větší šanci než soupeř. To, že Ivana dal jen tyč, byl dost důležitý moment pro další vývoj utkání.

A nakonec to bylo 0:3. Jste zklamaný hodně?
Ten výsledek je pro nás hodně krutý, první půli zdaleka neodpovídá. Ale pak se projevila kvalita Sevilly.

Byl výkon v prvním poločase maximem, co Slavia mohla v Lize mistrů předvést?
Dá se to tak říct. Na to, že jsme nemohli nastoupit kompletní, jsme odehráli dobrý poločas.

Proč pak ta změna? Co se s mužstvem po přestávce stalo?
Museli jsme střídat Vláďu Šmicra, problémy měl i Volešák, ale s ním jsme chvíli počkali. Řekl bych, že to střídání rozhodlo. Sevilla změnami mužstvo na rozdíl od nás zkvalitnila. Luis Fabiano dal první gól, výborný byl i Maresca. U nás to bylo naopak.

Ale střídal jste ofenzivní hráče, obrana zůstala.
Ty chyby, kterých jsme se dopustili, byly systémové. Už předtím nás zachránil brankář Vaniak, ale nepoučili jsme se. Fabiano dostal víc prostoru, než kolik by takový útočník dostat měl. Při tom prvním gólu, který vlastně rozhodl o všem, jsme to vzadu nezavřeli.

A za tři minuty jste dostali další branku. Co šlo dělat potom?
Už to jen důstojně dohrát. Ale neměli jsme sílu, abychom to zdramatizovali, i když jsme pár nebezpečných centrů měli. Ale prosadit jsme se nedokázali.