Měl jsem to proměnit, nadával si Došek

• 72
Praha - Ve třech ligových zápasech za sebou skóroval. Před dvěma týdny v Teplicích zachránil Spartě v poslední chvíli remízu. Střeleckou sérii mohl prodloužit i v derby proti Slavii. Jenže selhal. "Měl jsem to dát," zlobil se letenský útočník Libor Došek. Po promarněné šanci skončil zápas na Strahově 0:0.

Doškova velká příležitost přišla stejně jako předminulé pondělí v Teplicích v samotném závěru utkání.

Zápas už se pomalu chýlil ke konci, když se po pravé straně protáhl obránce Pospěch a poslal míč před slávistickou branku. Po jeho centru se vrhl útočník Došek.

Už dávno předtím měl jednu obrovskou šanci, ale pokazil zpracování a míč mu od hrudi odskočil příliš daleko, zakončit už nestihl.

Jeho souboje s domácími obránci často končily jen útočnými fauly.

Teď mohl Došek utrápený výkon smazat gólem.

"Vím, mohl jsem zápas rozhodnout. Byla to stoprocentní šance a takové prostě musím proměňovat. Je to moje chyba, že jsme nevyhráli," kál se.

Pro slávistického gólmana Matuše Kozáčika to nebyla vůbec lehká situace.

V prvním poločase zasahoval jen výjimečně, po přestávce si na míč téměř nesáhl. A najednou musel předvést těžký zákrok v klíčové situaci.

"Musím přiznat, že jsem měl štěstí," poznamenal Kozáčik.

Doškova hlavička sice letěla k tyči, ale chyběla jí razance.

"Netrefil jsem to dobře. Sjelo mi to," litoval Došek. "Netrefil jsem to tak, jak jsem chtěl. Dával jsem to vlastně spíš ramenem, takže to bylo slabé."

Být jeho střela prudší, jen těžko by na ni Kozáčik dosáhl. Takto se však stihl vrhnout po levé ruce včas a těsně před čárou míč lapil. Zatímco sparťanský trenér Bílek se chytal za hlavu, slávisté mohli děkovat brankáři.

"Jsem rád, že jsem to chytil a pomohl týmu," prohodil Kozáčik.

Víc sparťané v derby nepředvedli. Doškova hlavička byla ojedinělou šancí, zato ale tou příležitostí největší. Navíc v poslední minutě zápasu, slávisté by se jen těžko vzpamatovávali. Na vyrovnání by jim nezbývalo mnoho času. K tomu v závěrečných minutách bojovali bez vyloučeného Hubáčka.

"Dohráli jsme v deseti, ale jinak jsme určitě měli na vítězství," řekl slávistický gólman.

Prohra by pro jeho tým byla hodně krutá. Tygřím skokem ji však odvrátil.

Slavia - Sparta, zleva Libor Došek, Matej Krajčík.