Ještě se zlepšíme, říká útočník Koller

• 78
Jablonec - Fotbalista Jan Koller opět válí za národní mužstvo. "Jsem rád, že jsem si zase zahrál," prohodil. Na tu chvíli čekal dlouho, přesně 265 dní. V úterý večer nastoupil v Jablonci proti Kostarice, pro Česko to byla předposlední příprava na mistrovství světa. Gól sice nedal, ale byl nejnebezpečnějším českým hráčem.

Když po sedmdesáti minutách střídal, sklidil větší aplaus, než když jeho náhradník Lokvenc v závěru jediným gólem zápas rozhodl.

"Měl jsem pár šancí, škoda, že to tam nespadlo. Ale máme ještě pár dní na to, abychom všechno vyladili," poznamenal. Mistrovství světa začne pro Česko přesně 12. června zápasem s USA.

V Jablonci však z obvyklé základní sestavy hrál od začátku jen on a Rozehnal.

Těsně před výkopem ho sudí poslal k lavičce, aby si z ruky sundal prsten. Dalo mu to velkou práci, než masívní kroužek z prstu dostal. Větší, než když se o pár minut později probíjel přes obránce do šancí.

"Mrzí mě hlavička z první půle, obránce to vykopával z čáry," podotkl.

Spoluhráčům sklepával nakopávané míče, rozděloval přihrávky, ale také občas kazil a mával rukama. To bylo gesto zmaru.

"Fyzicky se cítím naprosto v pohodě, ale herně je pořád co vylepšovat."

V reprezentaci nebyl od loňského 7. září, od kvalifikačního zápasu s Arménií. Pár dní poté si totiž přetrhl zadní zkřížený vaz, ale obdivuhodně se během jara uzdravil.

Od dřívějšího návratu do zápasů ho zastavilo poraněné tříslo, přišel o čtvrteční a páteční zápasy v Rakousku, vyšlo mu to až v úterý v Jablonci.

Proti Kostarice dřel, bojoval, nabízel se spoluhráčům a zakončoval. "Měl jsem dost šancí, ale jak volej po centru tak další hlavičku ve druhé půli jsem ideálně netrefil."

Třiatřicetiletý útočník je se čtyřiceti góly nejlepším střelcem reprezentační historie. V úterý žádný nepřidal.

V sobotu ho čeká proti Trinidadu a Tobagu generálka na šampionát a pak už mistrovství světa.

"V sobotu už trenér bude směřovat sestavu k prvnímu zápasu. Věřím, že už to bude lepší než dneska proti Kostarice."

Kdy dá Koller zase gól? Poslední jeho reprezentační branka má datum 17. srpna 2005, tenkrát ve Švédsku snižoval z penalty na 1:2.