Sparta si stěžuje na rozhodčího Pučka

• 467
Praha - Fotbalová Sparta si stěžuje na pondělní výkon sudího Lubomíra Pučka při domácím ligovém zápase s Mladou Boleslaví. Lídr tabulky s nováčkem doma ostudně prohrál 0:1. Po zápase se některými výroky rozhodčího cítil poškozen. „Skandál. Puček ovlivnil utkání. Měl by si sundat sluneční brýle,“ prohlásil těsně po utkání emotivní kouč František Straka.

Puček v reakci na tato slova řekl, že Straka neumí prohrávat.

Prohlédněte
si sporné
momenty
na videu

Šéf Sparty Daniel Křetínský ve čtvrtek zaslal otevřený dopis generálnímu sekretáři fotbalového svazu Petru Fouskovi a komisi rozhodčích ČMFS, jehož kopii má MF DNES k dispozici. „Jsme přesvědčeni, že rozhodčí učinil v daném zápase několik hrubých chyb, které poškodily sportovní úroveň utkání, motivaci hráčů i celkový divácký dojem z utkání,“ píše se v dopise.

K němu byl přiložen i sestřih sporných, kde Sparta poukazuje, jak na situace, které ji měly poškodit, tak na hru rukou vlastního hráče Sivoka v pokutovém území těsně před koncem zápasu, za kterou měl obdržet druhou žlutou kartu a být vyloučen. „Nechceme zpochybňovat výsledek utkání. Naším cílem je poukázat na zřejmá, vážná a opakovaná pochybení rozhodčího,“ píše se dále v dopise.

Fousek dopis předal k vyřízení Komisi rozhodčích, která si předvolá Pučka na úterní zasedání 16. listopadu.

Na které momenty Sparta upozornila?

1. Sparta v 56. minutě rozehrávala nepřímý volný kop ze vzdálenosti 11 metrů po „malé domů Matějovského“ uvnitř pokutového území. Podle sparťanů nebyla zeď ve vzdálenosti 9.15 m, kterou určují pravidla.
Názor MF DNES: Zeď nestála v předepsané vzdálenosti, ale přibližně o tři metry blíž.

2. Obránce Kováč padá v souboji s mladoboleslavským Sedláčkem na polovině hřiště. Z následné akce v 89. minutě dala Mladá Boleslav rozhodující gól utkání. Kováč byl podle sparťanů faulován zezadu a bez míče.
Názor MF DNES: Kováč byl podle televizního záznamu opravdu zezadu faulován.

3. Mladoboleslavský obránce Skála měl po souboji s Medunou v 91. minutě zahrát rukou ve vlastním pokutovém území.
Názor MF DNES: Skála evidentně zahrál rukou, která v tu chvíli nebyla u těla. Měl se pískat pokutový kop.

4. Sparťanský náhradník Michalík zahrával přímý volný kop z levé strany hřiště.
Jeho kolega Sivok se měl pokusit zakončit ve výskoku rukou.
Názor MF DNES: Tomáš Sivok neměl v úmyslu hrát hlavou. Naopak. Vědomě zahrál rukou, za což mu měla být udělena druhá žlutá karta v zápase a následně karta červená.

Mladoboleslavský Marek Matějovský (vpravo) bojuje o míč s kapitánem Sparty Karlem Poborským.