Kolocovo mládě zářilo v Nogaru

Nogaro - Pro dosud největší úspěch si dojel David Vršecký při Evropském poháru tahačů ve Francii. Nováček v soutěži byl ve třídě Race Truck tu skončil třetí. Druhý jezdec stáje Buggyra Gerd Korber z Německa měl problémy s motrem a skončil šestý. Další český závodník Stanislav Matějovský dojel se svou tatrou pátý. Zvítězil stejně jako v kvalifikaci Švýcar Bosiger (Tatra) před týmovým kolegou Francouzem Fertem. "Byl to tvrdé. Trať strašně klouzala. Že to dokážu, jsem uvěřil až v poslední zatáčce," radoval se šťastný Vršecký.

Korber se dostal hned po startu do vedení a v čele vydržel tři kola. Pak ovšem musel do boxů, protože mu komisaři ukázali černou vlajku, která znamenala desetivteřinový trest stop and go za ulitý start. Po návratu na trať se sice snažil dohnat zhruba třísetmetrovou ztrátu za posledním jezdcem, ale čtyři kola před cílem ho zradil motor. Přesto byl klasifikován na šestém místě a v průběžné klasifikaci si udržel třetí příčku.

Do čela závodu se posunul Fin Luostarinen, ale v osmém kole nevydržel tlak druhého Bosigera, vyjel mimo trať a závod pro něho skončil.

David Vršecký, který vinou kolize po startu jezdil bez zadního blatníku, sváděl tvrdý boj o třetí místo se Španělem Albacetem a nakonec ho těsně porazil. V průběžné klasifikaci se sedmadvacetiletý pilot posunul na sedmé místo před Matějovského, který si odvezl z pohárového závodu body za páté místo.

Super Race truck: 1. Bosiger (Švýc./Tatra) 26:19,510, 2. Ferte (Fr./Tatra) 26:27,224, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) 26:30,378, 4. Albacete (Šp./Caterpillar) 26:30,999, 5. Matějovský (ČR/Tatra) 26:45,537, 6. Korber (Něm./Buggyra) 19:18,404 - odstoupil v 10. kole.
Pořadí po čtyřech závodech: 1. Luostarinen (Fin./CAT) 92 b., 2. Albacete 83, 3. Korber 73, 4. Bosiger 71, 5. Ferte 68, 7. Vršecký 49, 8. Matějovský 48.