Dramatické finále vyšlo Slavii

• 19
Praha - V obrovské drama dospěl úvodní zápas 4. kola fotbalové ligy mezi pražskou Slavií a Baníkem Ostrava. V poslední desetiminutovce dokázali hosté dvakrát vyrovnat, ale Pražané jim dvakrát znovu utekli. Rozhodující gól dal v nastaveném čase náhradník Zelenka a Slavia jeho zásluhou vyhrála 3:2. Ostrava ztratila v této sezoně své první body a v tabulce je až za svým přemožitelem. Čtvrté kolo pokračuje dalšími šesti zápasy v neděli, do té doby je Slavia třetí a Ostrava čtvrtá.Utkání jsme sledovali minutu po minutěOhlasy na utkání

Trenér domácích Josef Pešice poslal na hřiště stejnou sestavu, jaká před týdnem rozstřílela Hradec Králové, ale tentokrát ji čekal podstatně těžší soupeř. Uplynulo sotva dvacet sekund, Barošův strážce Müller máchl do prázdna a ostravský klenot se řítil sám na brankáře. Václavík, který dostal znovu
příležitost před Černým, aby se rozchytal na Atény, Slavii podržel.

Ve 13. minutě zůstal Kuka ležet v šestnáctce po střetu s Bestou, ale slávisté se penalty dožadovali marně. Nakonec mohli být rádi, že se jejich kanonýr po dlouhém ošetřování vrátil na trávník. Baník s věkovým průměrem 21,5 roku úspěšně vzdoroval a dorostenecký brankář Laštůvka kapituloval až těsně
před přestávkou. Kubica chytil Svobodu za dres a Kuka proměnil penaltu.

Druhý poločas začal opět Müllerovou hrubkou, ale ani tentokrát ji Baroš nepotrestal. Baník však byl v těchto fázích mnohem aktivnější a Pešice marně burcoval své svěřence z letargie. Slabá střelecká aktivita se ještě zmenšila, když trávník opustil Kuka s krvácející ranou na hlavě. "Po jeho odchodu nebyl na hřišti nikdo, kdo by mužstvo uklidnil. Udělali jsme moc chyb, nejen v obraně, ale i při rozehrávce," konstatoval trenér Slavie Josef Pešice.

V dramatickém závěru viděli diváci v rozpětí osmi minut po dvou gólech na obou stranách. U těch ostravských hrál hlavní roli Baroš. Nejprve udělal pátý zápis v tomto ročníku, pak našel u vzdálenější tyče zcela volného Bolfa. Ale Slavia dokázala pokaždé strhnout vedení na svou stranu a díky vydařeným
střelám Tomáše Doška a Zelenky připravila hosty o remízu.

"Zápas jsme si prohráli sami. V prvním poločase někteří hráči podlehli prostředí a chtěli dobývat Prahu něčím, čím to nejde. Druhý poločas byl mnohem lepší, dali jsme dva góly, ale máme daleko nejmladší mužstvo v lize a zkušenosti v závěru chyběly," řekl trenér Ostravy Jozef Jarabinský.

SLAVIA - OSTRAVA 3:2 (1:0) hráno 18.8. 19:00
Góly: 45. P. Kuka (pen.), 86. T. Došek, 90. L. Zelenka
Góly: 82. M. Baroš, 90. R. Bolf
Sestavy: M. Václavík - M. Müller - L. Kozel, A. Petrouš - P. Gedeon, T. Kuchař, R. Dostálek, I. Svoboda (72. P. Novotný), L. Sedláček (81. M. Lička) - T. Došek, P. Kuka (65. L. Zelenka)
Sestavy: J. Laštůvka - Z. Pospěch, R. Bolf, P. Besta, L. Kubica (64. P. Drozd) - V. Svěrkoš (46. R. Kiša), M. Lukeš, M. Špilár, M. Matušovič - M. Prohászka (71. L. Žůrek), M. Baroš
Náhradníci: R. Černý, J. Suchopárek, D. Šuškavčevič, M. Hyský
Náhradníci: M. Raška, J. Dvorník, P. Bílek, B. Červenka
Žluté karty: 8. R. Dostálek, 26. L. Kozel
Žluté karty: 75. M. Baroš, 89. P. Besta, 90. M. Matušovič
Rozhodčí: Hlaváč - Hanovský, Havlíček
Počet diváků: 4726 (24% z kapacity 19 554 diváci)

Slávista Lumír Sedláček si kryje míč před Barošem z Ostravy

Ostravský kanonýr Milan Baroš se občerstvuje před další stečí se slávistickými zadáky.

Milan Baroš opět prokázal své střelecké dispozice a v 82. minutě zdramatizoval utkání, když vyrovnal.

Slávistický kotel po celou dobu utkání hlídal velký počet policistů.

Krásný zápas na Strahově proti Slavii fotbalisté Ostravy ztratili až v posledních vteřinách. "Byl to náš nejhorší výkon v sezoně," zpražil svůj mladý tým kouč Jozef Jarabinský.

Dostat gól v posledních minutách zápasu, to nikdy není příjemné. Ostravský brankář Laštůvka nestačil na střelu Zelenky a Ostrava v dramatické koncovce přišla o bod.

Trenér Pešice musel několikrát během utkání pořádně zvýšit hlas, aby své svěřence vyburcoval k vyrovnání.

Slávisti Kuchař a Dostálek nejsou spokojeni s výrokem rozhodčího.

Slávista Gedeon se střetl v tvrdém souboji s ostravským fotbalistou Matušovičem.

Velice tvrdý dokáže být fotbal, to poznal i Pavel Kuka, kterému doktor zastavuje krvácení.