Pátý gól Hradec na Slavii nedostal

• 11
Praha - Mírného zlepšení, ze kterého však určitě nebudou mít radost, se dočkali fotbalisté Hradce Králové ve třetím ligovém kole na Slavii. Po dvou zápasech, kdy inkasovali pětibrankový příděl, v sobotním utkání dostali "jen" čtyři branky, prohráli 0:4, a zůstali tak přikováni na posledním místě ligové tabulky. Slavia si naopak po nedávných prohrách zlepšila sebevědomí, nejvíce k tomu přispěl záložník Sedláček, který tři branky připravil a čtvrtou sám dal. "Psychicky jsme se dali do pořádku, hned se nám bude lépe dýchat," ulevil si hrdina zápasu.Zápas minutu po minutě

Přitom ve 28. minutě nespokojení slávističtí fanoušci začali skandovat "Střílejte! Střílejte!" Prosba se ujala nečekaně rychle, za dvě minuty padl první gól a do poločasu už Pražané vedli 3:0.

Slavii, která přes půlhodinový vytrvalý tlak prakticky neohrozila hradeckou branku, vyburcovaly dva Sedláčkovy rohové kopy. Ve třicáté minutě záložník poslal zleva míč k bližší tyči a T. Došek nadvakrát prostřelil špatně zformovanou obranu. Druhý gól přišel o čtyři minuty později po přetaženém centru od pravého praporku, Kuka vrátil míč před branku a Dostálkovi stačilo jen správně nastavit nohu.

Po dvou prohrách, v lize v Jablonci a v kvalifikaci Champions League s Panathinaikosem, trenéři Slavie udělali několik změn v sestavě. Přišel nový brankář (Václavík), libero (Kozel), v útoku dostal místo Zelenky šanci T. Došek a výrazně se přeskupila záložní řada. Uzdravený Kuchař se postavil do jejího středu, zprava byl na místě potrestaného L. Doška Gedeon a nalevo běhal Sedláček.

Tři změny udělal po dvou pětibrankových přídělech i hradecký kouč, který vynechal Černého, Kalouska a Szaboa. "Když jsem před zápasem viděl, kolik je v hradecké sestavě defenzivních hráčů, měl jsem docela obavy," přiznal trenér Slavie Josef Pešice. Čerstvý vítr ve východočeských řadách však účinkoval jen do osudných dvou gólů, po kterých tým kapituloval.

"Nás góly uklidnily, pak už jsme předváděli fotbal podle našich představ," doplnil Pešice. Jeho svěřenci mohli začít hrát pro diváky, ti tleskali vydařeným kličkám, rychlým kombinacím i několika dalším šancím. Gól přišel opět po rohu, který tentokrát rozehrál Kuchař. Hradečtí se prvnímu nebezepečí ubránili, ale nedokázali míč odkopnout, zmocnil se ho Sedláček a odrazem od tyče zvýšil na 3:0.

"Slavia dnes bohužel podala velice dobrý výkon, přehrála nás nejen kvalitou, ale i agresivitou a nasazením," litoval hradecký kouč Petr Uličný, který se pokusil zvrátit vývoj zpětným zařazením dva původně opomenutých hráčů. Mužstvu se s příchodem P. Černého a Szaboa aspoň částečně vrátilo sebevědomí, po několika nedotažených brejcích však ze Sedláčkovy přihrávky Kuka zvýšil na 4:0 a divákům zbyla jediná nezodpovězená otázka: Dostane Hradec znovu pět branek?

Nedostal. I proto, že Svoboda v dobré pozici přestřelil, Gedeonovu střelu z malého vápna brankář Novotný reflexivně vyrazil a Sedláčkovu ránu odkopl z brankové čáry obránce Rolko.

SLAVIA - HRADEC KR. 4:0 (3:0) hráno 11.8. 18:30
Góly: 31. T. Došek, 34. R. Dostálek, 45. L. Sedláček, 58. P. Kuka
Góly:
Sestavy: M. Václavík - L. Kozel - M. Müller, A. Petrouš - P. Gedeon, R. Dostálek (73. M. Lička), T. Kuchař (87. M. Hyský), I. Svoboda, L. Sedláček - T. Došek (62. P. Švancara), P. Kuka
Sestavy: K. Novotný - D. Homoláč, A. Rolko, R. Juračka, M. Lesák - J. Moník, V. Blüml (46. O. Szabo), M. Zemánek, R. Skácel - D. Zoubek (46. P. Černý), K. Piták
Náhradníci: R. Černý, J. Skála, L. Zelenka
Náhradníci: M. Svoboda, D. Kalousek, J. Kraus, T. Bouška, D. Kaplan
Žluté karty: 15. M. Müller
Žluté karty: 12. D. Homoláč, 28. M. Zemánek, 50. R. Juračka, 89. K. Piták
Rozhodčí: Handlíř - Ondo, Krátký

Celá hradecká obrana a slávistický útočník jen přihlížejí, jak se brankář Hradce Králové Novotný marně natahuje po střele Lumíra Sedláčka.

Příliš volnosti měli slávističtí fotbalisté před východočeskou brankou. Na snímku uniká jednomu z hradeckých obránců Lumír Sedláček.

Slávista Ivo Svoboda a fotbalista Hradce Králové Jaroslav Moník v tvrdém hlavičkovém souboji.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
11. Bohemians Praha 1905Bohemians 29 7 11 11 27:39 32
12. FK JablonecJablonec 29 6 11 12 34:44 29
14. FC ZlínZlín 29 5 10 14 36:60 25
15. MFK KarvináKarviná 29 5 7 17 29:52 22
16. SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice 28 6 4 18 30:58 22