Pražanky na chorvatského giganta nestačily

P r a h a - Teprve podruhé okusily házenkářky Slavie příchuť prohry při své spanilé jízdě Pohárem EHF. V úvodním semifinálovém střetnutí podlehly na domácí půdě Podravce Koprivnica 18:21. Český mistr se o svůj postupový sen ještě popere za týden na palubovce svého věhlasného soupeře, který se pyšní třeba vítězstvím v Lize mistrů, či loňským triumfem v PVP. "Podravka hrála výborně a dokázala, že patří k nejlepším týmům v Evropě. Myslím, že odveta bude také nesmírně vyrovnaná, ale nám se po dnešní porážce přece jen finále vzdálilo," přiznal slávistický kormidelník Jiří Zerzáň. Pozápasové ohlasy čtěte ZDE

Slavia nastoupila s velkým respektem, nedokázala se prosadit proti nepříjemné vysunuté obraně Koprivnice a nedostávala se ani k obávaným rychlým protiútokům. První branky se domácí dočkaly až v šesté minutě zásluhou Ronové, vzápětí vyrovnala na 2:2 kapitánka Krejčiříková. Jenomže pak začaly Chorvatky dokazovat svou sílu.

Před Pražankami vystavěly takřka neprostupnou obrannou hradbu, v jejímž čele stála dirigentka Mihočiová, která trestala chyby českých házenkářek z rychlých kontrů. A za ní řádily její spoluhráčky, jenž překypovaly obětavostí a nešetřily tvrdostí. "S takovým stylem hry se u nás nepotkáte," podotkla s pěti góly nejlepší střelkyně Slavie Ivana Ronová. A ke skvělé defenzívě přidala Podravka i pestrou útočnou hru, narozdíl od domácích se Chorvatky prosazovaly i střelbou z dálky.

Slávistky rázem prohrávaly 2:8 a hledaly cestu z krize. Náskok začaly stahovat, prosazovaly se, jenomže v rozhodujících okamžicích doplácely na neproměňování šancí a v poločase prohrávaly 7:11. "Hráčky byly hodně nervozní, zaplatily daň za nezkušenost," poznamenal Zerzáň.

Do druhé půle vlétly domácí s úderností orkánu a snížily na 10:11. Rozchytala se brankářka Exnerová, do pohody se dostávala Baráková, kapitánka Krejčiříková dřela do úmoru. Jenomže nevyužily možnosti přesilovky, inkasovaly dva góly a do jejich projevu se opět vrátila křeč. "Svazovala nás zodpovědnost, pykali jsme za spoustu technických chyb," mínil Jiří Zerzáň.

Koprivnica poté získala až šestibrankový náskok, Slavia ještě díky záverečnému vzepětí snížila na přijatelný třígólový rozdíl. "Nehráli jsme optimálně, ale děvčata bojovala, v tomto bodě jim nemohu nic vytknout. Koprivnica nás však dostala pod tlak, z něhož pramenily naše nedostatky," dodal slávistický kouč.

Slavia Praha - Podravka Koprivnica 18:21 (7:11)
Sestava a branky Slavie:
Exnerová, Králová - Baráková 3, Ronová 5, Krejčiříková 4, Urbanová 3/2, Čítková 3/1, Válová, Plamínková, Fischerová, Vojtíšková, Břeňová.
Branky Koprivnice: Ragužová 6/3, Perčulijaová 4, Mihočiová 5, Vresková 2, Palčičová 1 Hodaková 1, Čuljaková 1, Hrgová 1.
Rozhodčí: Šal, Konopljastij (oba Ukr.). Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/3. Vyloučení: 1:7. Diváci: 1300.

Druhé semifinále: Montex Lublin - Zaglebie Lubin 31:16 (18:5).

Kapitánka slávistek Naďa Krejčiříková to neměla s tvrdou obranou Chorvatek lehké.

Šárka Urbanová se proti obraně Podravky výraznějí neprosadila.

Slávistka Ivana Ronová se snaží prodrat agresivní obranou chorvatského celku.

Chorvatka Vladka Mihoči si po úspěšné trefě do slávistické sítě plácá se svou spoluhráčkou.

Témata: SK Slavia Praha