Slávisté se protrápili k bodu

P r a h a - Ostravský Žůrek se řítil sám na gólmana Černého. Míč se po střele snášel do opuštěné branky a ve třech tisícovkách slávistických fanoušku na Strahově byla jen malá duše. V tu chvíli zachránila domácí tým tyč, ale dva ztracené body jsou další ranou plánům Slavie. Ta po nepříliš pohledném zápase pouze remizovala s Ostravou 0:0 a protáhla tak neradostnou bilanci, kdy od utkání s Brnem 14. října nedokázala vyhrát na vlastním hřišti. Trenér Jarolím po zápase řekl, že zváží svou rezignaci.Co bylo řečeno k rezignaci trenéra JarolímaRozzlobený Kuka řval na rozhodčíhoBaroš: Slavia by nedala gól ani do rána

Zápas se oběma mužstvům moc nepovedl. Jen ostravský útočník Milan Baroš občas předvedl slušnou akci. Několikrát obešel svého strážce Müllera a zkoušel poslat spoluhráče do šance. Někdy se Müller měnil se Suchopárkem a ten pak hlídal ostravského útočníka.

Hra byla plná nepřesností, chyběly šance a vzrušivé momenty. Slavii se nedařily kombinace ani dlouhé pasy. Diváci poprvé tleskali až ve 33. minutě, kdy Hyský hezky uvolnil Sedláčka, který z plného běhu odcentroval, leč nic z toho domácí nevytěžili. Ani standardní situace Slavii nevycházely. Když Suchopárek zastavil rychlý výpad Ostravy a nabízelo se přečíslení, Ulich špatně přihrál Lukáši Doškovi. Pak se oba na sebe vyčítavě podívali.

Z domácího týmu se nejvíc líbil Suchopárek, snažil se Sedláček. Suchopárek se několikrát vydal do útoku, v 52. minutě jen málo chybělo k tomu, aby se s Dostálkem protlačil do šance. Jednu ojedinělou spálil Kuka těsně před poločasem, když pláchl Dvorníkovi, ale gólman Baránek jeho střelu chytil.

Hosté byli v úvodu smělí, jen nebránili. Dokud se vedlo Barošovi, tak i zahrozili. Hru tvořil Németh, ale často se zamotal ve vlastních kličkách. Občas mu to vyšlo, ale velké nebezpečí pro obranu Slavie neznamenal.

Po půli se Slavia o trochu zlepšila, rozehrál se Dostálek i Ulich. Ten v 64. minutě vymyslel šanci pro Kuku, který si ale míč špatně zpracoval a obrana hostů mu stačila míč ukopnout. Nebo se pověsil do vzduchu na centr Sedláčka, avšak mířil kousek vedle. Na druhé straně se dral do šance Proházska, jemuž míč v poslední chvíli ukopl brankář Černý.

Během dvou minut ve druhé půli domácí dvakrát chtěli po rozhodčím, aby zapískal penaltu. Ten však nechal strkanici Kuky s Bolfem bez povšimnutí. Poté se domácí publikum zlobilo na asistenta Hanovského, že neviděl v pokutovém území údajnou ruku Drozda. Když domácí kouč Jarolím stáhl v 75.minutě ze hřiště Sedláčka, jednoho z nejlepších hráčů Slavie, naštval diváky, kteří pak řvali: "Jarolím ven"!