Olomouc si jela pro bod a uspěla

P r a h a - Nerozhodným výsledkem skončil dopolední zápas 20. kola fotbalové ligy mezi Žižkovem a Olomoucí. Dva celky, které na jaře ještě neprohrály, remizovaly 2:2. Z výsledku mohou mít větší radost hosté, kteří si pro bod do Prahy přijeli, čekali na chyby, kterých se nakonec dočkali. Hosté dokonce vedli, Hapal svým gólem dohnal Kowalíka na čele střelecké tabulky, ale domácí tým skóre otočil. Když už to vypadalo na domácí oslavy, vyrovnal hostující Vlček.

Olomouc hrála na Žižkově jen to, co potřebovala. Nehrnula se do útoku, nechala hrát domácí celek a čekala na chyby. Taktika vyšla a Hanáci si z Prahy odvezli bod. "Věděli jsme, že Žižkov hraje agresivní a důrazný fotbal. Dnes se to potvrdilo. Vzhledem k vývoji utkání jsem spokojen, že jsme v závěru vyrovnali a vezeme cenný bod," liboval si kouč Hanáků Leoš Kalvoda.

První chyba přišla ve 36. minutě, kdy ojedinělá akce skončila přímým kopem, jehož rozehrávky se ujal olomoucký Kotrys. Piklem odražený míč chytře vrátil Kučera za obranu, kam si naběhl Hapal a svým jedenáctým gólem dohnal Kowalíka na čele ligových kanonýrů.

Jednobrankový náskok však do přestávky hostům nevydržel, protože se v posledních vteřinách nádherně do rohu branky trefil Pikl a vyrovnal na 1:1.

Ve druhé půli se tedy začínalo znovu od "nuly", tentokrát už s větším nasazením, které přineslo i větší počet zajímavých okamžiků u obou branek. Aktivnější byli opět Žižkované, vydařeným akcím však chybělo úspěšnější zakončení.

Uspěl až v 72. minutě Sabou, který po anglicku odrazem od tyče otočil skóre.

Žižkov mohl vedení několikrát pojistit, dělal divákům radost krásnými akcemi a chystal se slavit vítězství. Jenže pět minut před koncem podařenou trefou Vlček vyrovnal.

Trenér domácích Zdeněk Ščasný přiznal, že by před zápasem s rozjetou Olomoucí bod bral, po závěrečném hvizdu byl však zklamán. "Z Olomouce jsem měl obavy, ale potom, co jsme druhou půli sehráli dobře, je pro nás výsledek 2:2 spíše ztrátou dvou bodů."

ŽIŽKOV - OLOMOUC 2:2 (1:1) hráno 11.3. 10:15
Góly: 45. A. Pikl, 72. J. Sabou
Góly: 36. P. Hapal, 84. S. Vlček
Sestavy: P. Pižanowski - M. Ščasný, J. Buryán, A. Mlejnský, M. Mikulík - L. Stracený (56. R. Janoušek), J. Sabou, A. Pikl, M. Šmarda - K. Chihuri (90. M. Šebesta), M. Pospíšil
Sestavy: P. Kamesch - R. Kučera, M. Kovář, R. Špiláček (89. V. Jordánek), D. Kotrys (80. D. Rozehnal) - P. Siegl, J. Mucha (71. L. Zdráhal), R. Kováč, D. Kobylík - P. Hapal, S. Vlček
Náhradníci: P. Kučera, P. Holota, O. Prášil, K. Valkoun
Náhradníci: M. Buchta, D. Čep
Žluté karty:
Žluté karty: 90. S. Vlček
Rozhodčí: Handlíř - Vodička, Šob
Počet diváků: 6652 (83% z kapacity 8 000 diváků)

Olomoucký Radek Špiláček (vlevo) zastavil v tomto okamžiku žižkovského Kennedyho Chihuriho jen za cenu faulu.

Žižkovský kapitán Aleš Pikl vypichuje míč olomouckému Kotrysovi.

Hapal z Olomouce odehrál míč tísněn žižkovským Sabouem.

Olomoucký Vlček pronásleduje domácího Mlejnského.

Olomoucký útočník Vlček se vrátil do obrany, aby pomohl svému gólmanovi Pižanowskému.

Žižkovvský Pospíšil se snaží s míčem vyhnou bránícímu Špiláčkovi.

Olomoucký Hapal tvrdě bojuje omíč s Mlejnským.