Domácí nedali penaltu a přišli o body

P r a h a - Neproměněná penalta Bohemians předznamenala vývoj celého zápasu. Domácí Kulig trefil v 8. minutě ze značky pokutového kopu jen tyč a během dalších minut se míč octl třikrát v síti Bohemians. Drnovice vyhrály venku podruhé za sebou a unikají z pásma ohrožení. První gól zápasu vstřelil hostující Cupák, když na jeho ránu ze šestnácti metrů brankář Čontofalský nestačil. Pražané se sice snažili o nátlakovou hru, ale jejich koncovce chyběla přesnost. Po Hartigově přihrávce Dvořák přestřelil drnovickou branku a hosté znovu trestali. V 18. minutě vyskočil na Gibalův centr nejvýš Tuma a nejlepší střelec hostujícího celku dal hlavou svou devátou branku v sezoně.
BOHEMIANS - DRNOVICE 0:3 (0:2) hráno 4.3. 14:00 - podrobnosti
Góly:
Góly: 12. M. Cupák, 18. V. Tuma, 86. V. Tuma
Sestavy: K. Čontofalský - M. Petrouš, M. Obermajer, L. Janáček, P. Mareš - K. Matuszny, M. Melecký, I. Dvořák (57. K. Kisel), P. Kulig (46. V. Činčala) - L. Hartig (46. T. Kulvajt), R. Šírl
Sestavy: M. Vaniak - M. Kadlec - R. Formánek, J. Schindler, M. Švestka - T. Randa, P. Zemánek (86. D. Sninský), R. Gibala, Z. Valnoha (66. I. Szkukalek) - M. Cupák, V. Tuma
Náhradníci: R. Chadima, M. Valenta, Z. Šenkeřík, L. Baláž
Náhradníci: M. Pařízek, P. Zavadil, J. Adamec, D. Udržal
Žluté karty: 33. R. Šírl, 43. M. Melecký, 47. P. Mareš
Žluté karty: 66. V. Tuma, 82. E. Brabec
Rozhodčí: Beneš - Vodička, Hojsík

Bohemians se nevzdávali, ale Hartig mířil jen do Vaniakových nohou a následná Matuszného dorážka skončila v náručí drnovického gólmana. V poločase se domácímu trenérovi Vlastimilu Petrželovi nepovedlo tým vyburcovat jako v předchozím utkání s Budějovicemi, rovněž za stavu 0:2. Nepomohlo ani střídání, snaha domácích alespoň zkorigovat skóre končila u nepřesné koncovky či rozehrávky. Ojedinělé akce hostí byly nebezpečnější a konečné skóre stanovil svou desátou trefou v sezóně opět drnovický Tuma.

Hlasy trenérů
Vlastimil Petržela (Bohemians):
"Nemohl jsem se dnes na hráče ani zlobit, protože hráli s velkým nasazením. Rozhodující byla naše neproměněná penalta. Šance, které pak měli Hartig a Matuszny se prostě musí proměňovat. Do druhého poločasu už bohužel nemohl nastoupit Hartig. Náš tlak byl zoufalý a drnovické protiútoky byly nebezpečné. Jsem zklamaný z výsledku, ale nikoliv z nasazení hráčů."
Karel Večeřa (Drnovice): "Jsem velice spokojen, protože 3:0 se nevyhrává tak často. Musím být ale kritický k prvním pětadvaceti minutám. To nás domácí dostali pod tlak a přesně to jsme nechtěli. Klíčová byla penalta, my jsem dali z první střely gól a po první standartní situaci jsme vedli 2:0. Pak už jsme hráli ze zajištěné obrany."