Příbram vyskočila na druhé místo

T e p l i c e - Senzační výsledek přinesl hned první zápas jarní části fotbalové ligy. Příbram už s Horstem Sieglem v základní sestavě vyhrála na hřišti silných Teplic 2:1 a posunula se v tabulce na druhé místo. Domácí tým už prohrával už o dva góly, přesto málem vyrovnal. V nastaveném čase kopal Kolomazník penaltu, ale brankář Špit jeho střelu u tyče chytil. Další ligové zápasy jsou na programu v neděli.Utkání jsme sledovali minutu po minutě

TEPLICE - PŘÍBRAM 1:2 (0:1) hráno 16.2. 16:30
Góly: 84. M. Kolomazník
Góly: 45. M. Kulič, 48. R. Otepka
Sestavy: L. Macháček - P. Pokorný - M. Rada, T. Kukol - Š. Vachoušek (53. R. Semeník), M. Frýdek (46. V. Leitner), P. Fousek, Z. Frťala, P. Voříšek - P. Verbíř (66. R. Vágner), M. Kolomazník
Sestavy: M. Špit - D. Šmejkal - T. Zápotočný, P. Podzemský, M. Mácha - R. Otepka (90. R. Čížek), J. Riegel, L. Jarolím, T. Kučera - H. Siegl (90. V. Ryšavý), M. Kulič (90. J. Zušťák)
Náhradníci: R. Havel, Z. Rampáček, D. Grlič, M. Doležal
Náhradníci: M. Čaloun, J. Rychlík, M. Macek, P. Jendruščák
Žluté karty: 34. M. Rada, 55. P. Voříšek, 70. T. Kukol, 73. R. Vágner, 79. V. Leitner
Žluté karty: 57. M. Kulič, 62. J. Riegel, 79. R. Otepka, 89. T. Zápotočný
Rozhodčí: Hlaváč - Ing. Kašný, Hruška
Počet diváků: 5357 (28% z kapacity 18 500 diváků)

Příbram zaskočila ambiciózního soupeře otevřenou útočnou hrou, díky níž si hned v prvních minutách vytvořila několik šancí. S rozhodujícím úderem však vyčkávala na okamžiky kolem přestávky. Těsně před odchodem do kabin zakončila rychlou akci na jeden dotek Kuličovým gólem na 1:0, a ještě než se po návratu na hřiště pustili domácí do očekávaného tlaku, inkasovali podruhé. Otepkova technická střela z dvaceti metrů skončila v místě,kam gólman Macháček neměl šanci doskočit.

Domácí tým měl i kus smůly, zranili se mu totiž dva hráči. Špílmachr Frýdek skončil na nosítkách v posledních vteřinách první půle, obránce Kukol musel odstoupit dvacet, minut před koncem. Jeho  tým už měl vystřídáno, a tak musel dohrávat o deseti.

I v oslabení se Teplicím podařilo snížit, a nádherná Kolomazníkova trefa aspoň trochu potěšila zaskočené diváky. Jenže stejný hráč je nakonec zmrazil, když v nastaveném čase neproměnil pokutový kop.

Nečekanou možnost na vyrovnání Severočechům dopřál příbramský obránce Mácha, který se vrhl do Fouskova centru a zasáhl míč rukou. Kolomazník trefil míč přesně k pravé tyči, ale střele chyběla razance a hrdina zápasu gólman Špit pro něj stačil doskočit. "S Michalem Kolomazníkem se znám ještě z vojny ve Znojmě," přiznal spokojený Michal Špit.

Příbramský gólman Michal Špit byl jedním z hlavních strůjců vítězství svého celku v Teplicích.

Teplický Michal Kolomazmík (vpravo) v souboji o míč s Tomášem Zápotočným z Příbrami.

Nová posila Příbrami Horst Siegl (uprostřed) se svým spoluhráčem Janem Riegelem ve vzdušném souboji s teplickým Miroslavem Radou.

Marcel Mácha (vlevo) z Příbrami se snaží zastavit průnik teplického Pavla Verbíře.

Souboj příbramského Zápotočného (vlevo) s teplickým Kolomazníkem.