Korda prohrál a definitivně končí

P r a h a - Comeback Petra Kordy do světového tenisu se stal zároveň jeho derniérou. Po sedmnáctiměsíční přestávce nastoupil Petr Korda opět ke dvouhře a v prvním kole challengeru v Průhonicích podlehl Slovákovi Hromcovi 6:4, 3:6, 6:7. Bývalá světová dvojka se prezentovala skvělými údery jako za dob největší slávy, ale i zbytečnými chybami a horší fyzičkou. Po utkání oznámil český tenista, že tato dvouhra byla definitivně jeho poslední v kariéře. Ve svých dvaatřiceti se hodlá věnovat více rodině. "Mám z toho dobrý pocit, ukázal jsem vše, co jsem mohl," uzavřel své účinkování na turnaji.On-line reportáž utkání. Po ikonou video najdete záběry z utkání i hlas Kordy o ukončení kariéry

Utkání se pro českého navrátilce vyvíjelo příznivě. Slovák, aktuálně 416. na žebříčku ATP, svým prvním podáním spíše hrozil protrhnout síť a na druhé odpovídal Korda přesnými křížnými prohozy. Hned v úvodní hře tak získal Hromcovo podání a následně break potvrdil.

Slovák se do hry dostal ve třetím gamu. Projektily z jeho rakety začaly trefovat pole pro podání a po poměrně snadném vstupu do utkání přibyla Kordovi práce. Proti ranařskému pojetí Martina Hromce ovšem dokázal uplatnit pestřejší hru a přesné prohozy. I přes potíže se servisem dovedl set do vítězství 6:4.

Problémy s podáním se přenesly do druhé sady. "Nebyla to záležitost fyzičky, tělo bylo prostě nervózní," hledal příčiny velikého množství míčků končících v síti.

Rozhodujícím pro vývoj setu byl třetí game. Slabé podání vedlo k delším výměnám, v nichž jakoby Kordovi scházela fyzička, na níž Korda se kdysi tolik spoléhal. Jednoduchý míč nepřešel na druhou stranu kurtu a Slovák získal break. Od tohoto momentu začala Kordova hra vykazovat velké množství chyb, zejména bekhend mu úplně odešel. Set vyzněl jednoznačně pro Hromce v poměru 6:3.

Starý dobrý Korda se hned několikrát představil ve třetím rozhodujícím dějství. Párkrát rozebral svého soupeře a po vítězném míčku zapumpoval rukou a pochválil se. Ve čtvrté hře se mu podařilo získat podání soupeře a zdálo se, že by mohl dokráčet k výhře.

V tu chvíli bylo vidět, že chce vyhrát. Snad až moc. Do té doby dost zbrkle a na náhodu hrajícího soupeře pustil při vlastním podání do breakbolu. Pak přišel sporný moment. Míček, který možná spadl na čáru, označil rozhodčí za aut a znovu se hrálo od nuly. Set došel až do tie-braku, v němž už dominoval slovenský ranař. Rychle se dostal do vedení 5:0 a utkání již nepustil.

Po zápase nevypadal Peter Korda nijak smutně. Rozdával úsměvy a ochotně odpovídal na dotazy. Jako hlavní bod tiskové konference pak oznámil, že tímto zápasem definitivně ukončil kariéru ve dvouhře.

"Hlavně, že mě táta na své šedesátiny mohl ještě vidět hrát," přiblížil Korda jeden z hlavních motivů svého návratu. Korda - otec také nesmutnil: "Nevadí mi, že prohrál. Byl to od něj skvělý dárek k narozeninám. Ostatně, dostal jsem ještě auto," doplnil s úsměvem v rozhovoru pro TV3.

Hromec - Korda 4:6, 6:3, 7:6 (7:2).

Petr Korda při forhendu v prvním kole tenisového challengeru v Průhonicich, kde jej vyřadil Martin Hromec ze Slovenska

Petr Korda servíruje během prohraného zápasu prvního kola se Slovákem Hromcem na turnaji v Průhonicich