Ostravští už jedenáct zápasů nevyhráli

P r a h a - Ve třináctém kole první ligy zúročili fotbalisté Žižkova agresivní napadání soupeře v rozehrávce a střeleckou formu Kennedyho Chihuriho. Svého soupeře ze Starého Města porazili 3:1. Baník Ostrava prohrál na teplických Stínadlech rozdílem čtyř branek. V Příbrami vyběhl na trávník nováček Zápotočný a během sedmnácti minut dvakrát skóroval. Maryla porazila Bohemians tříbrankovým rozdílem. Diváci v Jablonci neviděli ani jeden gól, domácí remizovali už počtvrté z posledních pěti zápasů, tentokrát s Drnovicmi.Přečtěte si o včerejším duelu Českých Budějovic se Slavií

Na Žižkově nastoupili hosté ze Starého Města troufale bez nejlepšího ligového kanonýra Kowalíka v základní sestavě a v první půli byli v ofenzivě naprosto bezzubí. Oproti tomu hráči Žižkova předvedli nejlepší výkon v sezoně. Exceloval především středopolař Kennedy Chihuri, který vstřeli přes děravou obranu protivníka úvodní gól.

Do druhé půle vstoupilo Staré Město se třemi útočníky, včetně Kowalíka, převahu ale nezískalo. "Sice jsme se zlepšili, ale nestačilo to," hodnotil trenér Komňacký. "Zápas jsme nezvládli. Styl Viktorky nám nesedí." A tak Chihuri přidal další gól, výsledek korigoval těsně před koncem hostující Malár. "Nenechali jsme Synot hrát kombinační fotbal, to rozhodlo. Hráče jsem po těžkém zápase pochválil," komentoval kouč Žižkova Ščasný.

Příbramští fotbalisté nasázeli hráčům Bohemians tři góly už v prvním poločase. Nováček Zápotočný, který se do základní sestavy dostal podruhé v životě, dokázal brankáře Čontofalského dvakrát přelstít během sedmnácti minut. "Vítězství domácích je naprosto zasloužené," přiznal trenér Bohemians Vlastimil Patržela. "Rozhodly o něm naše chyby hned v úvodu, kdy jsme při standardních situacích nedokázali přehlavičkovat zcela neznámého hráče," dodal.  Za zraněného Rychlíka poslal trenér Kotrba na trávník Čížka, který mistrně rozehrával standardní situace.

Bohemians se snažili srovnat krok, ale jen bojovnost a důraz na soupeře nestačily. Ve 40. minutě utekl Kulič, pohrál si s obranou hostí a vstřelil třetí gól. Ve druhém poločase si zahráli v týmu domácích i náhradníci. "Kdybychom dnes dostali gól, tak by byl nezasloužený," řekl po zápase Jiří Kotrba. Jedinou ztrátou pro Marilu je čtvrtá žlutá karta pro Kuliče. Nejlepší příbramský útočník bude v příštím kole chybět.

Fotbalisté Jablonce předvedli pohlednou kombinační hru, s Drnovicemi se ale podělili o body. Hráči nadokázali využít vypracované příležitosti. "Takové šance řeší hráči na tréninku nebo v přátelském utkání v pohodě, ale dnes, asi pod tlakem, to nebylo ono," litoval trenér Jablonce Jaroslav Hřebík.   Z lavičky protivníka se ale nechal slyšet Karel Večeřa: "Nepustili jsme domácí do velkého tlaku ani v úvodu zápasu ani ke konci, až na jednu šanci Holuba. Remíza je podle mě spravedlivým vyjádřením průběhu," byl spokojen s bodem.

V Brně se v zápase s Plzní odehrálo hlavní drama až ve druhém poločase. Soustavnou převahu domácích nejprve přerušila tma, dodávka elektrického proudu byla ale asi po dvaceti munutách obnovena. Krátce před koncem utkání  vstřelil vítězný gól Libor Došek a zdvihl Brno ze dna ligové tabulky. V zápase se zranil Pacanda, čeká ho operace ramene.

Olomoučtí fotbalisté podali v utkání s Libercem svůj nejlepší ligový podzimní výkon, ale z drtivé převahy dokázali pouze vyrovnat vyrovnat vedení Liberce. Hosté mohou za remízu děkovat především výbornému Hauzrovi, několikrát se k nim
přiklonilo i štěstí.

Viktoria Žižkov - Staré Město 3:1 (2:0)

Branky
: 9. a 80. Chihuri, 38. Janoušek - 90. Malár. Rozhodčí: Šedivý - Hanovský, Tulinger.
ŽK: Mlejnský, Sovič, Pospíšil, Holota, Sabou, Šebesta - Soldán, Polách, Kopačka.
ČK: 90. Pospíšil - 86. Polách.
Diváci
: 3825.

Sestavy - Žižkov: P. Pižanowski - M. Sovič, A. Mlejnský, J. Sabou, T. Hunal (77. J. Zakopal), M. Mikulík - L. Stracený (86. M. Šebesta), K. Chihuri, M. Šmarda - R. Janoušek (63. P. Holota), M. Pospíšil

Staré Město:  M. Ondrůšek - L. Soldán (46. J. Kowalík) - J. Vojtěšek (67. J. Míl), R. Veselý - P. Němčický, T. Polách, P. Kopačka, M. Hlahůlek, T. Vajda - L. Blaha, V. Malár

FK Jablonec - FK Drnovice 0:0
Rozhodčí:
Beneš - Pokorný, Petřík. ŽK: Vodehnal - Schindler,
Ujlaky, Pergl. Diváci: 3060.
Sestavy - Jablonec: T. Lovasík - J. Laštovka, M. Kordule, M. Barteska, T. Hübschmann - T. Čížek (73. D. Slezák), M. Petráš, P. Jirousek, V. Chaloupka (46. J. Flachbart) - M. Vodehnal, R. Holub (85. J. Mašek)

Drnovice: M. Vaniak - M. Kadlec - M. Müller, J. Schindler - L. Kubica, M. Ujlaky, M. Holeňák, P. Pergl, B. Červenka - V. Tuma, M. Cupák

Příbram - Bohemians Praha 3:0 (3:0)
10. a 16. Zápotočný, 40. Kulič. Rozhodčí: Hlaváč - Ondo, Hruška.
ŽK: Podzemský, Kulič, Čížek, Seman - Mareš, Vomáčka.
Diváci: 5200.
Sestavy - Příbram: M. Špit - D. Šmejkal - D. Grlič, P. Podzemský, T. Zápotočný - T. Kučera, L. Jarolím, R. Čížek (75. M. Seman), R. Novák - M. Nehoda (64. M. Mucha), M. Kulič (80. J. Zušťák)

Bohemians: K. Čontofalský - B. Vomáčka, L. Janáček, K. Doležal, P. Mareš - K. Kisel, I. Dvořák, M. Melecký, D. Rygel - L. Baláž (83. R. Šírl), L. Hartig

Olomouc - Liberec 1:1 (0:1)
Branky
: 79. Mucha - 5. Kožuch. Rozhodčí: Krula - Vodička, Zvonič. ŽK: Ujfaluši, Kobylík - Jůn, Čapek, Johana, Kožuch. Diváci: 8230.

Sestavy - Olomouc: P. Kamesch - R. Kučera (73. A. Urbánek), M. Kovář, T. Ujfaluši, D. Kotrys (59. L. Zdráhal) - P. Zbožínek, J. Mucha, R. Kováč, D. Kobylík - S. Vlček, P. Hapal

Libertec: Z. Hauzr - B. Pilný - J. Lexa, P. Johana - P. Čapek, T. Janů, R. Michalík, V. Kožuch, R. Jůn - L. Liuni (58. J. Nezmar), J. Štajner (80. D. Breda)

Teplice - Baník Ostrava 4:0 (1:0)
Branky
: 66. a 90. Kolomazník, 7. Kukol, 79. Semeník. Rozhodčí: Hábl - Zlámal, Fryš. ŽK: Vágner, Semeník, Rada - Samec, Špilár. Diváci: 7402.

Sestavy - Teplice L. Macháček - P. Pokorný - M. Rada, T. Kukol - V. Leitner (83. Z. Rampáček), P. Holomek, P. Fousek, M. Kolomazník, P. Voříšek (89. M. Doležal) - R. Vágner (61. R. Semeník), P. Verbíř

OstravaK. Susko - R. Skuhravý, M. Špilár, R. Wozniak, T. Šťástka - R. Caha, M. Páleník (74. M. Lička), P. Németh, L. Žůrek - M. Lukeš, P. Samec (74. M. Baroš)

Brno - Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 83. Došek. Rozhodčí: Liba - Krátký, Legierský. ŽK: Siegl, Došek - Čihák, Kašťák. Diváci: 6400.

Sestavy - Brno:
L. Přibyl - M. Zúbek - P. Křivánek, J. Palinek - M. Krško, P. Siegl, J. Polák, P. Křap - M. Pacanda (25. M. Klago), L. Došek, A. Schuster (61. T. Návrat)

Plzeň:J. Vosyka - L. Čihák - Z. Bečka, J. Nečas - V. Pěchouček, M. Švejnoha, D. Novák, P. Kašťák, L. Pleško - J. Kraus (46. J. Šedivec), I. Svoboda

LOS LIGY MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘEHLED ZÁPASŮ
LIGOVÁ TABULKA PŘÍŠTÍ KOLO

Střelec jediného brněnského gólu Libor Došek spurtuje za skákavým míčem, po boku Číhák z Plzně

Robert Vágner naskočil na couvajícího Martina Lukeše, kterých chtěl v obraném zákroku odhlavičkovat

Obránce Miroslav Rada se chystá vypíchnout míč Martinu Lukešovi v poslední chvíli předs střelou