Fotbalová liga odstartovala bez gólů

T e p l i c e - Vyrovnaný duel přineslo premiérových devadesát minut nového soutěžního ročníku a protože v nich obrany měly po většinu času navrch nad útočníky, více než pět tisíc diváků se Na Stínadlech v souboji Teplic a Olomouce dočkali nejméně oblíbeného fotbalového výsledku 0:0. Severočeši nastoupili se slovenskými posilami Leitnerem a Semeníkem, až posledních dvacet minut si zahrál Frýdek. Hanáci proti středečnímu zápasu Intertoto Cupu vyztužili defenzívu zkušenými Machalou a Kovářem.
Podívejte se na video ze zápasu

Větší rozehrannost Hanáků byla patrná od úvodních minut, jejich rychlost i důraz na domácí platiliy. První šanci měli hosté v 18. minutě, ale Urbánek sám před brankářem Macháčkem selhal. Teplice odpověděly rychlým brejkem ve 22. minutě po ose Tesařík - Holomek - Verbíř. Střela teplického kapitána však mířila nad olomouckou branku. V 37. minutě měl po Holomkově uvolnění velkou šanci Fousek, ale trefil jen nového muže v olomoucké brance Slováka Kamesche. V poslední minutě se blýskl střelou z hranice šestnáctky olomoucký navrátilec Hapal.

Ve druhém poločase šachy převládaly nad fotbalovou krásou. O první střelecký pokus se postaral opět velmi aktivně hrající Urbánek, ale netrefil mezi tyče. Na druhé straně ho napodobili Kolomazník a Tesařík a také Frťalova střela z 22 metrů minula branku. V závěru si Teplice vytvořily tlak, ale jedinou šanci ke skórování měl v poslední minutě Rada. I jeho střelu Kamesch vyrazil nad branku. Na druhé straně měl možnost Hapal, ale jeho přímý kop skončil na teplické zdi.

Petr Rada (Teplice): "Naši hráči odvedli kvalitní výkon. Nasazení, ani bojovnost jim nechyběly, ale v rozhodujících momentech nám chyběl potřebný klid ke skórování. Stál proti nám silný soupeř a závěr zápasu zůstal otevřený, takže obě mužstva mohla skórovat."
Leoš Kalvoda (Olomouc): "Bylo to rušné utkání a s bodem jsem spokojený, protože jsme nastoupili bez některých zraněných hráčů. Domácí hrozili zejména ze standardních situací, na které jsme ale byli připraveni. Bohužel šance, které měli Urbánek a Kobylík v prvním poločase, zůstaly nevyužity."

Rozhodčí: Beneš - Amler, Pokorný. ŽK: Tesařík - Ujfaluši, Machala Diváci: 5208.

Teplice: Macháček - Semeník - Rampáček, Rada - Tesařík, Leitner, Frťala, Kolomazník (70. Frýdek), Fousek - Verbíř, Holomek
Olomouc: Kamesch - Machala - Kučera, Kovář - Urbánek, Kováč, Hapal, Ujfaluši, Kobylík (59. Mucha) - Zdráhal, Vlček (90. Kotrys)

Souboj teplického Verbíře s olomouckým Machalou v zahajovacím duelu nového ročníku fotbalové ligy, který skončil bezgólovou remízou

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37